Svajoniu darbo vieta

Kaip surasti tobulą darbovietę?

Žodį tobulas kiekvienas supranta savaip, tačiau mano manymu svarbiausias kriterijus pradedančiąjam programuotojui darbovietės paieškoje turėtų būti galimybė mokytis ir tobulėti.

IT karjeros pradžioje rekomenduočiau nekreipti dėmesio į programavimo kalbą, projeko tipą ar darbovietės lokaciją. Žymiai svarbiau draugiški ir paslaugūs kolegos, kurie būtų pasirengę padėti ir paaiškinti iškilus neaiškumams. Taip pat didelis privalumas, kai įmonė skiria laiko ir resursų tolimesniam darbuotojų mokymui (knygoms, kursams, mokymams, seminarams, sertifikatams).

Kaip įvertinti įmonę dar nepradėjus joje dirbti? Koks patikimiausias būdas sužinoti ar įmonėje viskas taip gražu, kaip teigiama per darbo pokalbį? Kaip sužinoti informaciją apie potencialų darbdavį?

Štai keletas pasiūlymų, kaip atsakyti į šiuos klausimus:

  1. Rekvizitai.lt – čia galite sužinoti, kiek įmonė turi darbuotojų, ar jų skaičius auga, o gal mažėja? Taip pat galite sužinoti vidutines algas, algų rėžius bei ar įmonė neturi įsiskolinimų.
  2. Pasikalbėkite su esamais darbuotojais. Tai galite padaryti per linkedin.com, konferencijas ar kitus IT renginius. Dažniausiai darbuotojai noriai atsako į klausimus ir pasidalina informacija apie įmonę. Lankykitės IT specialistams skirtuose renginiuose, susitikimuose bei pakalbinkite ten dalyvaujančius žmones, organizatorius, jie galės Jums padėti ir suteikti informacijos apie potencialias darbovietes. Galbūt rekomenduos ir darbo pozicijų apie, kurias Jūs net negirdėjote.
  3. Išklausinėti visą reikiamą informaciją per darbo pokalbį. Šis būdas labiausiai nepatikimas, nes dažnai atsakymai gali neatitikti tikrovės. Galbūt nesusidursite, kad interviuotojas stipriai pagrąžintų apie darbo poziciją ar įmonę, tačiau nereiktų tikėtis, kad išgirsite ir apie įmonės minusus.

Taigi, kai žinosite daugiau apie įmonę ir jos vidinę atmosferą galėsite patys nuspręsti ar Jums ši įmonė patinka bei ar šis darbas bus tinkamas pradėti savo IT karjerą.

Sėkmės!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *