Knygos - puikus mokymosi būdas

Geriausios knygos pradedančiajam programuotojui

Jeigu skaitai šį straipsnį, tau turbūt nereikia įrodinėti, kad knygos yra puikus informacijos šaltinis. Gerų programavimo knygų autoriai turi daugiametę patirtį, bei yra savo srities specialistai. Tokie autoriai rašydami apie konkrečią temą, visą savo sukauptą patirtį perkelia į knygą. Vėliau šią knyga dar kartą peržiūri ir patobulina redaktoriai. Tokį kelių šimtų puslapių praktinės ir teorinės informacijos rinkinį, rašytą ir tobulintą kelis mėnesius ar metus, tu gali perskaityti per kelias dienas. Nors iš visos informacijos gausos tu įsisavinsi tik mažą jos dalį, tačiau sutaupysi daug laiko ir sužinosi tokių dalykų apie kuriuos nebūtum net pagalvojęs.

Šiais laikais, kai parašyti ir išleisti knygą yra visai paprasta, daugėja nekompetentingų knygų rašytojų. Dėl šios priežasties, prieš perkant ir skaitant knygas apie programavimą, rekomenduoju įvertinti jų kokybę ir autoriaus kompetencijas.

Šiame straipsnyje norėčiau rekomenduoti kelias knygas, kurios man asmeniškai paliko didelį įspūdį ir davė naudos gilinant programavimo žinias.

Code Complete: A Practical Handbook of Software Construction

Nors knygos apimtis ganėtinai didelė, tačiau vertingos informacijos joje daugiau negu, bet kurioje kitoje knygoje. Ji apžvelgia svarbiausias programavimo temas, kaip programų architektūra, taisyklingi pavadinimai, kodo lygiavimas ir kt. Šią knygą rekomenduočiau paskaityti visiems pradedantiesiems ir esamiems programuotojams. Naudingumas 10/10.

Clean Code: A Handbook of Agile Software Craftsmanship (Robert C. Martin)

Jeigu išgirsti komentarų, kad tavo kodas netvarkingas ar neįskaitomas, tau būtinai reikia paskaityti šią knygą. Joje gausu paaiškinimų, kodėl kodas turi būti tvarkingas bei kaip išmokti jį taisyklingai rašyti. Duoti pavyzdžiai ir patarimai lengvai suprantami ir pritaikomi praktikoje. Naudingumas 10/10.

Apprenticeship Patterns: Guidance for the Aspiring Software Craftsman

Ši knyga nedidelė, lengvai skaitoma bei turi daug iliustracijų. Skirta pradedantiesiems programuotojams. Joje gausu praktinių patarimų, kaip spręsti vienokią ar kitokią su programavimu susijusią problemą. Šioje knygoje rasite tokius skyrius: “Your first language”, “Expose your ignorance”, “Be the worst” ir kt. Čia taip pat gausu naudingos informacijos, kaip pagreitinti savo mokymosi ir tobulėjimo procesą. Naudingumas 8/10.

The Pragmatic Programmer

Ši knyga, tai puikus programavimo patarimų ir idėjų rinkinys. Ji praktiniais patarimais primena “Code complete”, tačiau yra mažiau techninė. Skirta pradedantiesiems ir šiek tiek patirties turintiems programuotojams. Naudingumas 9/10.

Apžvelgtos knygos nėra skirtos analizuoti technologijas ar techninius klausimus. Jose gausu informacijos apie programavimo principus, kodo kokybę, programuotojo karjerą ir daugybę kitų svarbių temų. Šiose knygose esanti informacija nesensta ir yra vis dar aktuali. Todėl drąsiai rekomenduoju paskaityti bent vieną iš minėtų knygų!

Sėkmės!

One thought on “Geriausios knygos pradedančiajam programuotojui”

  1. Sveiki. Vis dar ieškau savo gyvenimo kelio ir susidomėjau programavimu. Dirbu su mobiliosiomis technologijomis tai konkrečiau remontuoju mobiliuosius telefonus, bet neturiu išsilavinimo. Savo amato išmokau vien iš praktikos. Mano rezultatai šioje srityje yra tikrai neblogi nes tikriausiai tai lėmė didžiulė trauka šiam amatui. Taigi noriu bandyti toliau tobulėti ir kur nors save realizuoti. Turiu vieną didelį minusą jog nedraugauju su anglų klaba. Todėl ir rašau jums tikėdamasis, kad galbūt padėsite šiuo klausimu ir parekomenduosite knygų apie programavimą lietuvių kalba. Ačiū iš anksto.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *